יום רביעי, 23 בספטמבר 2020, ה' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2339066

ספורט בנגבנט

כל חדשות הספורט של נתיבות, שדרות ואופקים

הכדורגל באופקים בתנופה גדולה, דודו דראי האחראי על הכדורגל בעיר אומר לנו בראיון מיוחד:

" ראש העיר נותן לנו את כל המשאבים ואנחנו לפני מהפכה גדולה בכדורגל באופקים" אחד הנושאים שנידון בשנים האחרונות ברשתות החברתיות בקרב אנשי אופקים הוא זה של הכדורגל בעיר. לפני כניסתו של ראש העיר, איציק דנינו, לתפקידו דשדש הכדורגל בעיר. אך בשנתיים האחרונות ניתן לראות ניצנים ברורים של מהפכה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

" אנחנו לפני מהפכה גדולה בכדורגל באופקים" אומר לנו בשיחה לנגבנט דודו דראי, איש כדורגל וותיק ומאמן מוסמך, שכיום הוא אחראי על כל נושא הכדורגל באופקים ומוסיף:" ראש העיר נותן לנו את כל המשאבים כדי להצליח ולהצעיד את הכדורגל קדימה".

שיתוף הפעולה בין ראש העיר לדראי הוא פורה כאשר לנגד עיני שניהם עומדת מטרה אחת והיא שהכדורגל באופקים ילך וירחיב את פעילותו בכל הגילאים.

ספר לנו על הפעילות ומי משתתף בה?

יש לנו בית ספר לכדורגל שקיים כבר כמה שנים עם 120 ילדים החל מגיל 5 ועד לגיל 13 כאשר השאיפה הינה להגדיל זאת ל-150 ילדים. בשנה שעברה רשמנו בהתאחדות לכדורגל קבוצת ילדים בגילאי 13-14 עם סגל של 25 שחקנים, כאשר חלק מבוגרי בית הספר לכדורגל המצטיינים עברו לקבוצת הילדים, כדי ליצור המשכיות רשמנו השנה קבוצת נערים ג' בגילאי 14-15 , כמו כן מתקיים פרויקט פרחי ספורט, מיזם של משרד הספורט והתרבות ופרויקט עיר ללא אלימות בניהולה של כוכי ישראלי, מיזם שכולל 4 קבוצות. מיזם זה נותן מענה איכותי, חינוכי וחברתי. קבוצות אלו משתתפות במהלך כל השנה בטורנירים אזוריים , לילדים אלו ישנו מדריך חברתי כאשר על הצד המקצועי מופקד יקיר בוקובזה. לאופקים ישנן שתי קבוצות וותיקים שמייצגות את העיר בליגה לוותיקים הארצית, המטרה שלי בוותיקים היא להפוך זאת לספורט עממי שיושתת על שחקים מקומיים. לאחר שנים בהם לא הייתה קבוצת בוגרים רשמנו השנה קבוצת בוגרים שתשחק במסגרת ליגה ג' של ההתאחדות לכדורגל, שגם פה תהיה על טהרת שחקנים מקומיים, שוחחתי עם אדם בוכריס ואייל דיין,  שחקנים מוכשרים תושבי אופקים וביקשתי מהם להצטרף אלינו. אם זה לא יקרה העונה אעשה הכל כדי שהם יצטרפו בעונת המשחקים הבאה.

ניסינו לעשות איחוד עם מרחבים, נפגשתי כבר עם האנשים במרחבים כמו ארמי פרג' ואבי כליף אך מסיבות התלויות בעמותת הספורט של מרחבים  הוחלט לא לקיים את האיחוד וחבל. אבל זה לא ימנע מאיתנו לקיים קבוצת בוגרים טובה ואיכותית למרות שהייתי שמח שיהיה איחוד בו נוכל להקים קבוצה משותפת עם תקציב גדול , אך כנראה שבמרחבים לא מספיק רציניים כדי ללכת למהלך חשוב שכזה".

הצוות המקצועי בענף הכדורגל באופקים כולל את הרמן עמר, " מצאנו ראש עיר שאכפת לו מהכדורגל בעיר. יש לנו לא מעט כישרונות מקומיים. בעוד עשר שנים נוכל להתגאות בשחקנים המוכשרים שלנו שישחקו בבוגרים ויצעידו אותנו להישגים בקנה מידה ארצי. כמו כן 5 נערים שלנו ייצאו לקורס מדריכי כדורגל בניהולו של אבי כליף, במסגרת שיתוף הפעולה עם מחלקת הנוער של המתנ"ס בניהולה של עדן כהן", ציין הרמן.

עוד בצוות המקצועי , יגאל אלזם, שי מוריוסף, יקיר בוקובזה ודודו דראי, אליהם הצטרף השנה אריאל גולד,  איש ספורט וותיק, שאימן במשך שנים קבוצות נשים בהפועל ובמכבי באר שבע ומביא איתו הרבה ניסיון ומוטיבציה לסייע וישמש כמזכיר האגודה " כאשר דודו דראי פנה אליי, סיפר לי על הרעיון שלו לחולל מהפכה בכדורגל באופקים מיד התחברתי אליו. אנשי אופקים צמאים לכדורגל טוב. נפתח דף פייסבוק שבו יהיו כל הנתונים על כל פעילות הכדורגל. במסגרת תפקידי אני אהיה נציג הקבוצה בהתאחדות לכדורגל, כמו כן, אהיה בקשר מתמיד עם המאמנים שיעבירו אליי את כל הנתונים. ישנה כוונה גם להקים בשנה הבאה קבוצת בנות שתפעל בשיתוף פעולה עם הפועל באר שבע וכבר נוצר קשר עם מיכאל ראובן נציג הפועל באר שבע, הקבוצה תהיה בתחילה במסגרת חוג ואחרי אולי לרשום אותה בהתאחדות לכדורגל" ציין אריאל.  

  ישנה כוונה להרחיב את הצוות המקצועי ולגייס עד 2- 3 מאמנים מקומיים ובכך להשלים צוות מקצועי איכותי ומקומי . " אין לי מה לחפש בחוץ אנשי מקצוע, יש לי מאמנים מקומיים מוכשרים שעושים עבודה מעולה" אמר לנו דודו דראי.

אתה יכול לומר שבאופקים ישנם כישרונות שיגיעו רחוק?

אין לי ספק בכלל, אני אגלה לך ולקוראים שבעונה שעברה זומנו 2 ילדים שלנו לנבחרת ישראל ילדים א' וישנם גם אחרים שאני רואה בהם בעוד כמה שנים את הבסיס לקבוצת הבוגרים. זו המטרה שלנו ואנחנו נעמוד בה בעזרת ה' ".

חשוב לציין שכל מחלקת הנוער תשחק השנה במסגרת פרויקט צו פיוס, כך שהמשחקים לא יהיו בשבתות אלא באמצע השבוע.

 

היכן היה הרגע בה הבנת שראש העיר הולך למהלך כזה גדול בתחום הכדורגל?

לפני כשנתיים נפגשתי עם ראש העיר ופשוט שיגעתי אותו לגבי הכדורגל באופקים. הוא השתכנע ואמר ' בוא נתחיל עם קבוצה אחת של ילדים, ואכן, מהר מאוד רשמנו קבוצה כזאת. כפי שציינתי, ראש העיר שנעתר לכל בקשה שלי אמר שבכל שנה נרשום קבוצה חדשה עד להקמתה של מחלקת נוער מלאה כולל קבוצת נוער. השנה רשמנו קבוצה נוספת של נערים וקבוצת בוגרים שהיא למעשה גולת הכותרת. ראש העיר עומד במילה שלו במלואה. נתן לי את ברכת הדרך ואני ביחד עם הצוות הנהדר שעובד לצידי מקדמים את הכדורגל באופקים. אני שמח שהצלחתי להדביק את ראש העיר בשיגעון הכדורגל שלי. חייבים להגיד יותר ממילה טובה לראש העיר, איציק דנינו, שפשוט נתן לי את המפתחות לנהל את הכדורגל ודואג גם לתקציבים".

מה החלום שלך?

החלום שלי זה  לראות את הקבוצה שלנו משחקת בליגה הלאומית, כאשר סגל השחקנים ברובו יהיה מקומי, להקים אקדמיה לכדורגל באופקים. אני מאמין שקרוב היום בו ירצו אנשי חוץ להגיע לאופקים ולהצטרף לעשיה הגדולה שלנו בענף הכדורגל".

הבנתי שהאצטדיון הולך לשדרוג רציני. הלא כן?!

התוכנית המקורית של ראש העיר הייתה להקים אצטדיון נוסף צמוד לזה הקיים, אני טענתי בפניו שחבל על הכסף, שכן, עם התקציב הזה נוכל לשפץ ולשדרג את האצטדיון הקיים. ראש העיר הסכים לדעתי וגייס סכום של קרוב ל- 7 מיליון שקל, כאשר התוכנית הינה להקים 2 מגרשי אימון עם דשא סינטטי. הדשא המרכזי יוחלף, כמו גם ישודרגו היציעים, הגדרות, העבודות במתחם החדש של המשרדים וחדרי ההלבשה  יושלם סוף סוף אחרי שיושגו האישורים הרשמיים, כבר עכשיו כבר הותקנה מערכת כריזה משוכללת ביותר. בגדול, כל מתחם האצטדיון יקבל תפנית חדשה לגמרי כאשר הצפי לסיום העבודות אמור להיות בסיום השנה הבאה".

לסיום מה המסר שאתה מבקש להעביר לילדים ובעיקר להוריהם?

המסר הוא ברור, יש לנו מסגרת של פעילות כדורגל איכותית מאוד באופקים ואין להם מה לחפש במקומות האחרים, אנחנו נותנים מענה לכל ילד שרוצה להצטרף למסגרות השונות שלנו. שנית, אני קורא לכל מי שרוצה לסייע בניהול הכדורגל באופקים מוזמן להצטרף כאשר אני דוגל בשקיפות מלאה לכל פעילות הכדורגל באופקים".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: