יום חמישי, 02 ביולי 2020, י' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2339066

תרבות ופנאי בנגבנט

תרבות ופנאי

דואגים לאנשים עם מוגבלויות בגני השעשועים

בשבוע שבו נחנך בקול תרועה פארק הילדים של שדרות, ולקראת חנוכת גני שעשועים נוספים בתקופה הקרובה, עיריית שדרות והחברה הכלכלית לפיתוח העיר, מדגישות את מתן המענה לאנשים עם מוגבלויות בפארקים ובגנים השונים. בפארק הילדים עצמו קיימים 10 מתקנים מונגשים לנכים. דוידי: "שמעתי מהורים לילדים עם מוגבלויות את צרכיהם ופעלתי לפיהם".

פורסם בתאריך:


עם היציאה לדרך של התכנון הסופי של פארק הילדים, ביקש ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מהצוותים המתכננים ומעובדי החברה הכלכלית, לשים דגש בבניית הפארק על מתקנים מונגשים לילדים עם מוגבלויות. זאת, במטרה שפארק הילדים וכן גני השעשועים הרבים שהוקמו בעיר וכן גני שעשועים ישנים ששופצו, יהיו מותאמים לכל האוכלוסיות וכלל הילדים יוכלו להגיע אליהם וליהנות מהמתקנים היפים והמיוחדים שהם מציעים.

דוידי אף נסע עם צוותו ל"פארק חברים", הנמצא בתוך "פארק רעננה", והנו גן שעשועים נגיש ומשלב, ראשון מסוגו בישראל, כדי לראות מקרוב מהו פארק שעשועים מונגש ומהם אותם מתקנים מונגשים.

בנוסף לכך, נפגש דוידי עם נציגי הורים לילדים נכים ועם מוגבלויות משדרות, לרבות יו"ר ועד ההורים של בית הספר "הדר", אברהם בניטה. "הצגתי בפניהם את התכניות וביקשתי לשמוע מהם על הצרכים המיוחדים, בטרם נחל בביצוע הפארק", סיפר דוידי.

הבעלים ומנכ"ל חברת "שעשועים וספורט בע"מ", עו"ד דורון שמואלי, אמר השבוע, כי "חוק הנגישות מחייב הנגשה של גן שעשועים מעל 150 מ"ר וכן הנגשה של חלק מהמתקנים. ראש עיריית שדרות נתן הנחייה לוועדה לתת ניקוד לחברות המציעות לפי מתקנים מונגשים ואנחנו זכינו במקום הגבוה ולכן זכינו לבצע את הפארק הזה. ישנה קרוסלה המותאמת לשני כסאות גלגלים, יש מושב בנדנדה מיוחדת לילדים עם צרכים מיוחדים ונדנדת 'קן ציפור'". עוד הוסיף שמואלי, כי "ישנם שני מתקנים עם מדרגות מעבר שמאפשרות העברה של ילד מכיסא גלגלים והוא יכול להתקדם באמצעות המעקים עד למגלשה ולהתגלש כמו שאר הילדים".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אני שב ומזמין את כלל ילדי העיר, כולל ילדים עם מוגבלויות ועם צרכים מיוחדים, להגיע לבלות בפארק הילדים ובגני השעשועים הפזורים בשכונות ברחבי העיר, להשתמש במתקנים וליהנות מהם. נמשיך לפעול לפי החוק ולפי התקנות ואף מעבר לכך למען כלל אוכלוסיות העיר".

 

מידע נוסף להבנה:

כדי להבין לעומק את העניין – העניין של ההנגשה הוא שהנכה יכול להגיע עם כיסא גלגלים/קביים עד למתקן ואז אדם אחר עוזר לו לעלות על המתקן והוא יכול להישאר עליו לבדו – כמו בנדנדה קן ציפור, בנדנדת מושב, במדרגות המוגבהות בכוונה ולידן מעקים כדי שהנכה יוכל לעלות ולהיאחז בהם ולהגיע עד למגלשה ואז להתגלש. וכך גם בקרוסלה שם יש אפילו מקום לכיסא גלגלים עצמו.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: