יום חמישי, 02 ביולי 2020, י' תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2339066

תרבות ופנאי בנגבנט

תרבות ופנאי

חדש בשדרות: חדרי בריחה חברתיים

תופעת חדרי הבריחה ששוטפת את הארץ בשנה האחרונה הגיעה גם לשדרות. שלושה יזמים צעירים מאזור הדרום החליטו להקים מתחם חדרי בריחה כחלק מהתנופה שעוברת העיר בתחום חיי התרבות והפנאי. לטענתם זוהי רק ההתחלה ובעתיד הם מתכננים להקים מתחמי תרבות נוספים באזור.

פורסם בתאריך:


עמית גור, עידן חסון ודור חסון, שלושה יזמים צעירים מבאר טוביה, רצו להצטרף לתנופה התרבותית המתרחשת לאחרונה בשדרות ויישובי הסביבה. היזמים החליטו להקים מתחם חדרי בריחה בעיר בעלי גוון חברתי. המטרה היא שחדרי הבריחה החדשים, "רומי-קיוב", יתנו מענה גם לבתי ספר ולגופים חינוכיים א-פורמאליים בנוסף לפעילות המהנה והמאתגרת.

 

לשלושה לא היה ידע בנושא הקמת עסק חדש, ולכן החליטו לפנות בתחילה למרכז העסקים של משרד הכלכלה והסוכנות לעסקים קטנים בעיר, שם נפגשו עם שרית מנשקו מנהלת מעוף סניף שדרות ועוטף עזה. "עמית, עידן, ודור הגיעו לשדרות  ולא הכירו שום דבר ואף אחד בעיר. יחד בנינו את המודל העסקי, עבדנו על הכימיה ושיתוף הפעולה עם הגורמים הרלוונטיים בעיר וניסחנו תכנית עסקית" סיפרה מנשקו.

 

"אחד הדברים החשובים שעשינו איתם היה יצירת שיתופי פעולה כדי שיתחילו להכיר אותם בעיר ובקהילת העסקים המקומית. כיום הם עובדים בשיתוף עם עסקים רבים כדוגמת משרד פרסום צעיר, שבנה להם תכנית פרסום ושיווק. אנו עובדים איתם בין היתר על מציאת מימון עבור העסק שלהם ובמסגרת קורס "ישראל דיגיטלית" אנו עוזרים להם לבנות ולקדם את אתר האינטרנט המכירתי שלהם. הדברים החשובים ביותר שמעוף יכולים להעניק לעסקים הם הקשרים לעיר, רשת ביטחון ותמיכה מקצועית מקיפה" סיכמה שרית. 

 

עמית גור, אחד היזמים בעסק, סיפר על הייחודיות של חדרי הבריחה החדשים: "מעבר לחוויית הבילוי הסטנדרטית בחדרים עצמם, החלטנו לשים דגש עיקרי על הפאן החברתי תוך יצירת ממשק הדוק עם עמותות ומוסדות חינוך פורמאליים ובלתי פורמאליים".

 

"לפני שלושה וחצי חודשים ישבנו כולנו והתלבטנו מאוד האם וכיצד להקים את העסק. היו לנו הרבה חששות של עמידה ביעדים, תחושת הזרות בעיר לא מוכרת וידע מועט בשיווק דיגיטלי" סיפרו היזמים גור וחסון.

 

גור והאחים חסון הודו למעוף על התמיכה הראשונית וסיפרו על הקשר החשוב לקיום העסק: "ברור לנו שבלי צוות מעוף בשדרות בראשותה של שרית לא היינו מצליחים להעמיד עסק תוך כל כך מעט זמן ובקלות יחסית. קיבלנו רוח גבית ותמיכה מקצועית בלתי נתפסת. גם עתה אנו מקבלים את הכלים והיכולת הכי טובים שיש על מנת להתמודד עם הבירוקרטיה וגם חיבור עם היועץ השיווקי שמהווה מקפצה אדירה לעסק".

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: