יום שישי, 24 במאי 2019, י"ט אייר ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2339066

חדשות אזוריות בנגבנט

חדשות יישובי האזור

המאבק המוצדק של הנשים נגד אלימות- ומה עם הגברים- עדות של גבר תושב אחד הישובים ליד נתיבות?

" החבר שם קץ לחייו, הוא נמצא תלוי בחדרו העלוב" הכתבה המלאה מחר בעיתון ''צהוב' צילום אילוסטרציה

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

השבוע התקיימו ברחבי הארץ מפגני הצדעה לנשים כדי להבהיר עד כמה התופעה של האלימות כלפי נשים היא חמורה. אין ויכוח על כך שצריך למגר תופעה חמורה זו.

אך האם מישהו חשב פעם על הצד הגברי שנפגע ששייך לזוגיות זו? אני מצפה שתהיינה פה תגובות לא מעטות נגד מה שאני הולך לכתוב.

אך חשוב מאוד לחשוף כמה גם הגברים נפגעים מהיחס של גרושותיהן כאשר מדובר למשל בהסדרי ראיה בכל הקשור לילדים של בני הזוג, עד כמה בתי המשפט ורשויות הרווחה פועלים ברוב המקרים נגד הגברים, נכון שטובת הילדים היא החשובה מכל, אך מי אמר שגבר נורמטיבי אינו מסוגל לראות את ילדיו מבלי שגרושתו תערים קשיים במקרה הטוב ותבקש צו הרחקה במקרה הגרוע.

לאחר מפגן ההזדהות למען הנשים החליטו גם הגברים להקים קול זעקה למול הרשויות ואף להעלות זאת ברשתות החברתיות.

איש לא מצדיק את האלימות כלפי נשים, לחלוטין לא, צריך להוקיע ולגדוע את האלימות כלפי נשים שמסתיים אף ברצח, איש לא מקל ראש בתופעה חמורה זאת. טוב עשה ראש הממשלה שהחליט להתייחס לנושא בכובד ראש כאשר מינה וועדת שרים לנושא.

חשוב להדגיש: הדיון באלימות נשים נגד גברים לא בא להפחית כהוא זה מחומרתה של האלימות הגברית כלפי נשים, שתוצאותיה הפיזיות לרוב חמורות יותר. אולם בעת שאלימות כלפי נשים מטופלת ברצינות הראויה - החל בחקיקה, דרך טיפול מקיף של מערכות אכיפת החוק וכלה בהקצאת תקציבים ובהקמת מקלטים לנשים מוכות - לתופעה ההפוכה כמעט אין התייחסות.

זה בולט במיוחד בגופים שאמורים להיות מודעים לנושא יותר מאחרים. משרד הרווחה, למשל, מפעיל 88 מרכזים לטיפול באלימות במשפחה. אבל ההגדרה שלהם מספרת את הסיפור כולו: על פי אתר האינטרנט של המשרד, מדובר ב"מרכזי טיפול וסיוע לטווח ארוך וקצר לנשים נפגעות אלימות, גברים אלימים וילדים החשופים לאלימות". ומה עם גברים מוכים? לאו דווקא פיזית, למרות שישנם גם מקרים כאלה, מוכים גם מבחינת שלילת זכויותיהם לראות את ילדיהם, זכויות שימנעו מהאישה להתעלל בגבר שעימו היא חיה שנים רבות. גם באתר השירות הפסיכולוגי־ייעוצי של משרד החינוך נכתב כי "במרבית המקרים של אלימות בין בני זוג מדובר באלימות של גברים נגד נשים, ובמיעוטם קיימים גם מקרים של אלימות נשים, אך זו מצומצמת ביותר".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: