יום שני, 25 במרץ 2019, י"ח אדר ב' ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2339066

נתיבות בנגבנט

נתיבות,חדשות נתיבות

במעמד מרגש הוענק יקיר העיר ל-11 אישים מנתיבות

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

בטקס מרגש ורב רושם שהתקיים באולם המתנ"ס העירוני, העניקה עיריית נתיבות ל-11 אישים מנתיבות אשר בפעילות מתמשכת ורבת שנים הטביעו את חותמם בכל תחומי העשיה והיצירה הקהילתית, החברתית, התרבותית, הכלכלית והרוחנית בישוב. אולם המתנ"ס היה גדוש ביקירים ובני משפחותיהם, פרנסי העיר ותושבי נתיבות אשר כיבדו את היקירים בנוכחותם והרעיפו עליהם שפע של חום ואהבה. טכס "יקיר העיר" מהווה אירוע נוסטלגי בתולדות העיר נתיבות, שנוסדה בשנת 1956 ובאופיו מסמל סמן דרך בחיי העיר ובתולדות הישוב, כאשר רבים ממקבלי האות נמנים עם חלוצי ההתיישבות ומקימי העיר ואנשים שהיו שותפים מובילים בתחומי עשיה שונים ומגוונים.

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, הרב המקומי פנחס הכהן ומ"מ ראש העיר יעקב מעלימי העניקו את תואר יקיר העיר, בצירוף תעודת  הוקרה וזר פרחים ל-11 אישים בתחומי פעילות שונים בהם הרה"ג יורם כהן, אליהו קדושים, שושנה אלון ומיכאל אלקיים (חינוך וקהילה). הרה"ג ראובן וובשת (שירותי דת וקליטת עליה), שלמה כהן ודינה חזן (דור המייסדים וראשוני העיר),  רחל מדינה, אשר זגורי ועמוס אליה (מסחר ותעשיה), מילנה בד (קליטת עליה).

חידוש מיוחד נרשם השנה בטקס כאשר הוקרן סרטון קצר על כל יקיר המשרטט קווים לדמותו ולפועלו בתחומי קבלת האות ועם הזמנת היקירים לקבלת התואר הקריא המנחה בכשרון ובחן רב חיים זיסוביץ מסכת על פועלו של כל אחד מהיקירים בתחומים הרלוונטיים לעיסוקו תוך הדגשת הערך של נתינה ועשיה למען הכלל. לקראת האירוע הפיקה העירייה חוברת מיוחדת בה שורטטו בהרחבה מסכת חייהם ופועלם של כל 11 היקירים למען העיר ולרווחת תושביה ואשר חולקה לבאי הטקס בכניסה לאולם.

 

מקבלי הפרס נחשבים כל אחד בתחום פעילותם לדמויות מוכרות ומעורות היטב בקהילה ותרומתם לקידום העיר ולפיתוחה היא רבה. רגעים מרגשים במיוחד נרשמו במהלך הטקס עת עלה באופן ספונטני אביו של הרב וובשת, שהיה הקייס הראשון שעלה מאתיופיה לישראל בשנות ה-70 כדי לחבק אותו בהתרגשות של אב גאה. יקיר עיר שלמה כהן שהוא דמות מיתולוגית בחיי העיר כספר הראשון של נתיבות נתקבל בהתרגשות יוצאת דופן עת עלה במעלון עם כסא גלגלים לבימת הכבוד כשהוא מובל ע"י בנו מוריס ולבקשת ראש העיר בירך אותו ב"ברכת כוהנים".

ראש העיר וחברי המועצה קיימו לפני הטקס מפגש באוירה אינטימית עם יקירי העיר ובני משפחותיהם במהלכו ניתנה לכל אחד מהם הזדמנות להשמיע דברים אודות המעמד ותרומתו להעצמת חיי החברה בעיר, כקהילה היודעת להנחיל ערכים של נתינה מתוך תחושת סולידריות וערבות הדדית.

ראש העיר, יחיאל זוהר הדגיש כי עיריית נתיבות הנהיגה מסורת יפה, אחת לכשלוש  שנים שבמרכזה עומדת הכרת הטוב של העיר ותושביה לאנשים יקרים שהקדישו שנות חיים רבות לעשיה למען העיר ותושביה. "יקירי העיר הם יחידים שנגעו בליבם של רבים. איש איש בדרכו המיוחדת, בפעילות התנדבותית רבת שנים, בהטיית שכם ובסיוע לחלשים. בעבודה קשה אפורה וסיזיפית תרמו לעיצוב אופיה ודרכה של העיר והטביעו כל אחד בתחומו את חותמם על חיי העשייה והיצירה בעיר", אמר ראש העיר והוסיף: " יקירי העיר היושבים כאן  הם בניה ובוניה של העיר הם דמויות מיוחדות שמסכת חייהם וסיפור מעשיהם מקפלים בתוכם את סיפורה של נתיבות מאז היווסדה. יקירי העיר  מצטרפים היום לחבורה איכותית ומיוחדת של יקיריה, בוניה ומחזקיה של העיר. לכולכם אני אומר היום בשמי, בשם חברי מועצת העיר ובשם כל תושבי נתיבות, מילה קטנה על מעשים גדולים תודה !. בזכות פועלכם נתיבות היא לא רק בית ומקום מגורים אלא גם מקום שבלב".

זוהר הדגיש במהלך דברי ברכתו את העובדה שמעבר להוקרת תודה ליקירי העיר מהווה מפעל חשוב זה מקור השראה לחינוך הדור הצעיר לערכי נתינה וחסד, לפעילות וולונטרית ולמעורבות קהילתית באשר יקירי העיר ראויים לשמש מודל לחיקוי ופועלים ראוי להיות מושא להערצה לכל תושבי העיר.

מנהלת ביה"ס ע"ש המר הפורשת ונמנית בין יקירי העיר, שושנה אלון נשאה דברים מרגשים בשם היקירים והדגישה את ייחודיותה  של נתיבות בלכידותה החברתית וביופיה הפנימי של הקהילה הממזגת בתוכה זרמים ורבדים חברתיים שונים מתוך יחסי רעות ואחווה. שושנה אלון  הדגישה את תרומתו של ראש העיר לקידום ולפיתוח העיר בתחומי העשיה השונים והעלתה על נס את אוירת החמימות, האיכפתיות והערבות ההדדית השורה בין תושבי העיר.

הלהקה הייצוגית של המתנ"ס העירוני "נתבים" בניצוחו של שלום אוחיון ריגשו את המשתתפים במחרוזת שירים ישראלים בביצוע מקורי, ססגוני ומלהיב.

אות יקיר העיר מהווה ביטוי של כבוד והערכה של תושבי העיר לאנשי המעשה שמסכת עשייתם וסיפור חייהם שזורים בתולדות ימי העיר למן היווסדה ועד היום. אישים אלה מהווים פסיפס משקף של הנוף החברתי בישוב ונחשבים למקור השראה לבני נוער ומבוגרים למעורבות ולעשייה בתחומי הקהילה. על מלאכת ההפקה והארגון של האירוע שקדו רבים וטובים מעובדי המתנ"ס והעירייה בניצוחו הנמרץ והכשרוני של מנהל המחלקה לתרבות תורנית, מר ראובן פיניש ועוזרת ראש העיר, חן דיין-מאיר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
יקיר העיר
תושב אופקים | 09:30   17.05.18