יום שני, 24 ביוני 2019, כ"א סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2339066

נתיבות בנגבנט

נתיבות,חדשות נתיבות

המלחמה בסרטן של עדי מנתיבות שסוגרת מעגל

הסיפור המלא ביום שישי בעיתון 'צהוב'

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

תמיד נעים לספר אודות התגייסות של אנשים למען ילדים חולי סרטן, התגייסות זו תמיד משמחת את הילדים שמתמודדים עם המחלה הנוראה, כל תמיכה וביקור מחזקים אותם בעת החלמתם.

הילדים ממשיכים להתמודד בגבורה עם הניתוחים, כימותרפיה ואשפוז ממושך בבית החולים,

יוגב פרץ, הוא קצין משמר הגבול מאשקלון, שמגיע תמיד עם בלונים כדי לשמח ילדים בבתי החולים ועושה זאת בצורה הכי מרגשת שיש, יוגב מספר על קשר אחד שהיה לו עם עדי ליאל מנתיבות, שחלתה בלימפומה ונרפאה ברוך ה'. לימפומה היא סרטן של בלוטות הלימפה. מערכת הלימפה היא אחת מן הדרכים הטבעיות של הגוף להגן על עצמו מפני זיהומים. מערכת הלימפה מורכבת מאיברי לימפה כגון מח עצם, בלוטת התימוס והטחול, וכן בלוטות לימפה המקושרות על ידי רשת צינורות לימפה זעירים. בלוטות הלימפה ממוקמות בכל רחבי הגוף. את הבלוטות הממוקמות בצוואר, בבית השחי ובמפשעה ניתן למשש. קיימים 2 סוגים של לימפומות: לימפומה ע"ש הודג'קינס,  לימפומה שאינה הודג'קינס.

במרבית המקרים של לימפומה ע"ש הודג'קין, ימצאו בביופסיה תאים חריגים הנקראים  "תאי Reed Sternberg". תאים אלה אינם מופיעים בדרך כלל בלימפומות אחרות, ולכן מכונות לימפומות אלו לימפומות שאינן הודג'קין.

הבדל זה נחשב משמעותי במיוחד כיוון שהטיפולים בלימפומה ע"ש הודג'קין ובלימפומה שאינה הודג'קין שונים מאוד זה מזה.

" לפני 5 שנים, זכיתי להכיר ילדה מדהימה ואמיצה שקוראים לה עדי" מספר יוגב "  נפגשנו ביום ההולדת שלה במחלקה האונקולוגית לילדים בבית החולים סורוקה בבאר שבע ומשם התפתח קשר מיוחד בינינו שהחל בזכות הבלונים שהכנתי לה במחלקה. עדי החלימה לשמחתי ויצאה מהמחלה הארורה. חלפו להם 5 שנים ובסוף השבוע האחרון קיבלתי הודעה מרגשת מעדי שהיא רוצה שנלך לסורוקה ונעניק לילדים בדיוק כפי שהעניקו לה לפני 5 שנים. בוקר אחד נפגשנו עם הרופאים והאחיות שהתרגשו לראות אותה ובעיקר נפגשנו עם ילדים חדשים שזקוקים לתקווה, אותה תקווה שהחזיקה את עדי וגרמה לה לנצח את המחלה.

מסתבר שעדי הפכה לצינית כמוני, כשביקשה ממני להכין לה כתר ועליו סרטן.  אז אם גם לכם יש רגע פנוי, צאו ושמחו את הילדים המדהימים הללו, אין לכם מושג אילו כוחות אתם מעניקים להם" מסכם יוגב פרץ את החוויה המיוחדת שהוא עבר יחד עם עדי

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: