יום שבת, 21 בספטמבר 2019, כ"א אלול ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2339066

חדשות בנגבנט

החדשות המקומיות

סגן השר מייקל אורן בביקור באופקים

פורסם בתאריך:


 

במהלך הפגישה הציג ראש העיר את האתגרים העומדים בפני אופקים. סגן השר הבטיח כי יפעל במטרה לקדם הקמת מרכז לאומנויות הבמה ובית הספר החדשני 'רגבים'. כמו כן הוסכם על מיזם בה יגיעו חיילים בודדים להתגורר באופקים

השבוע ביקר בלשכת ראש העיר, איציק דנינו, סגן השר במשרד ראש הממשלה, מייקל אורן, במטרה ליצור שיתופי פעולה, כחלק מסמכויותיו וקשריו עם יהדות התפוצות.

 

במהלך הפגישה הציג ראש העיר את האתגרים העומדים בפני אופקים, יחד עם פיתוחה המואץ. סגן השר התרשם מהעשייה המרובה והבטיח כי יפעל במטרה לקדם שני פרויקטים עיקריים, בהם ביקש ראש העיר את עזרתו. שני הפרויקטים הינם הקמת בית הספר החדשני – 'רגבים' ובניית מרכז לאומנויות הבמה, שתכנונו נמצא בתהליכים מתקדמים.

"שני הפרויקטים אלו הם פרויקטי דגל של העיר ונשמח, שבזכות קשריו של סגן השר, עם יהדות התפוצות ובמיוחד עם יהדות ארצות הברית, יושגו התרומות שיעזרו לנו להשלים את פערי התקציב המועברים על ידי משרד החינוך. המרכז לאומנויות הבמה הינו פרויקט שמוערך כיום בכ-30 מיליון ש"ח ולכן אנו פונים גם לתחום גיוס התרומות. שמחתי לשמוע שסגן השר יפעל בנושא בעיקר מול קק"ל ארצות הברית, הפדרציות ונדבנים פרטיים", אמר ראש העיר, איציק דנינו.

במסגרת תפקידו של אורן כיו”ר של כבוד בעמותת מרכז לחיילים בודדים על שם מייקל לוין, הציע סגן השר כי חיילים בודדים יופנו למגורים באופקים, בשיתוף קרן מיראז'. ראש העיר קיבל ברצון את ההצעה ואמר כי מדובר בחיילים איכותיים שקהילת אופקים תתברך אם יגיעו להתגורר בתחומה.

סגן השר, מייקל אורן: "אופקים היא שער לנגב והפתח לעתיד טוב יותר לתושביו. על אף מצב בטחוני שלעתים מקשה ואתגרים נוספים, בעיר מצליחה להתחזק. יחד עם ראש העיר החלטנו לעודד חיילים בודדים להתיישב באופקים ואני מאמין ששני הצדדים ירוויחו מכך".   בסיום המפגש הפתיע דנינו את סגן השר כשהראה לו תמונה בה הצטלם עם הוריו של אורן בביקורו האחרון בארצות הברית. המחווה ריגשה מאוד את סגן השר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: