יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2339066

אופקים בנגבנט

חדשות אופקים

המחווה המרגשת של חיל האוויר לפרח הטייס יהודה סבן ז"ל מאופקים

הכתבה המלאה בסוף שבוע בעיתון 'צהוב'

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

חיל האוויר במיטבו, חיל האוויר שיודע להנציח זכרו של יהודה סבן ז"ל אשר כפרח טיס נהרג כאשר מטוסו התרסק בהר חריף לפני 44 שנים.

יהלומה זכות מאופקים היא בת דודו של יהודה ז"ל ואת מה שעברה משפחתה והיא השבוע היה מרגש מאוד. וכך היא מספרת: "סיכת לוחם, החוד של המערך הלוחם מוענקת על התרומה לעוצמתו של צה"ל והיכולת להבטיח את בטחון המדינה אזרחיה ותושביה" הסמל מציין את אנשי חוד החנית של צה"ל..

זה מסוג הערבים שקשה לתמלל את התחושות בהם. "הלו.." שמענו קול בקו הטלפון הקווי כשבאנו לנחם את דודי שמואל סבן ביושבו שבעה על מות אחיו. "כן", אנחנו משפחת סבן" ענתה דודתי פורטונה

"אנחנו מעוניינים שתגיעו אלינו לבסיס למשהו קצר" זה המידע היחיד שהיה בידנו. לרגע לא היססנו בכל פעם שמזמינים אותנו מבסיס חצרים אנחנו מתייצבים. בדרך כלל מדובר בהזמנה לטקסים מרכזיים של כל המשפחות השכולות או לסיום מסדר כנפיים אך הפעם קשרנו את ההזמנה לחנוכה. אסף אותנו בשער הגענו דודתי פורטונה ושתי יהלומות אני ובת דודתי.

נפתח רגע סוגריים: האמת, אצלנו במשפחה קוראים לילדים ע"ש הסבתא והסבא לכן, יש לנו מלא אמיר, יהלומה ודיאנה בלועזית).

רק כשהגענו נוכחנו לדעת שלא הוזמנו עוד משפחות.. סביב שולחן עץ גדול בחדר המורשת בבית הספר לטיסה ישבו פרחי הטייס והאזינו לנו. הם ואנחנו ויהודה ז"ל שנוכחותו בחדר חסרה אך השיח כל כולו הוקדש לו. הם ביקשו שנספר על פרח הטייס הצעיר יהודה בן דודי ז"ל שנהרג לפני 44 שנים בתאונת מטוס ססנה בהר חריף ונהרג כשהוא רק בן 21.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: