יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2339066

אופקים בנגבנט

חדשות אופקים

מקדמים את הסכם הגג באופקים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

בפגישה עם אנשי מינהל מקרקעי ישראל קודמו מספר פרויקטים משמעותיים בעיר

השבוע התקיימה נפגשו ראש העיר ונציגי העירייה עם בכירי מינהל מקרקעי ישראל במשרדם שבירושלים במטרה לקדם מספר פרויקטים במסגרת הסכם הגג.

בפגישה השתתפו גזבר העירייה, יאיר דהן, מ"מ מנכ"ל החברה הכלכלית, אהרון אלקבץ, מנהל אגף בכיר הנדסה ופיתוח במינהל, יורי גמרמן, מנהל מרחב דרום, ערן ראובני ואנשי המשרד.

בין הפרויקטים קידומה של השכונה החדשה 'אופקים חדשים'. השכונה התאפשרה עם הגדלת שטחה המוניציפלי של העיר אופקים בעוד 7000 דונם, שעליו ייבנו 7500 יחידות דיור חדשות בסטנדרטים גבוהים ומתקדמים. עם הקמתה של השכונה המתוכננת שטח העיר יחצה את נחל אופקים לכיוון באר שבע ובכך בעצם ייקבע גבול מוניציפלי חדש. במסגרת הפגישה השבוע הוחלט כי בחודשים הקרובים תפורסם, באמצעות המינהל ,הודעה על שיווקן של 576 יחידות דיור חדשות נוספות.

במקביל לזה הוסכם כי עם תחילת השנה האזרחית החדשה יחלו עבודות הפיתוח בשכונת 'חורשת נח', בה שווקו עד כה 750 יחידות דיור מתוך ה-1000 המתוכננות. עוד הוחלט לקדם את פיתוח אזור התעשייה 'שקד' ונקבעו הכללים מול המינהל, שעל פיהם ישווק המקום. כזכור, עד כה נמסרו אישורים עקרוניים ל-61 מפעלים.

בקרוב יועבר קדם מימון במסגרת הסכם הגג בהיקף של כ-50 מיליון ש"ח, שישמש לבניית מוסדות ציבור, תשתיות-על ופרויקטים שעיקרם 'ישן מול חדש'.

איציק דנינו, ראש העיר: "אין ספק שהשותפות המוצלחת שלנו עם צוותי המינהל ומשרד האוצר, היא הנכונה ביותר עבור אופקים ואנחנו ממשיכים לפעול בכדי לממש את התקציבים שיועדו לעיר במסגרת הפרויקטים והתכניות שבנינו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
שדה און 77 גבעות בר
אשר ברוך | 09:43   18.12.18