יום רביעי, 23 בספטמבר 2020, ה' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2339066

נדל"ן בנגבנט

נדל"ן בנייה פרויקטים

בשורה צרכנית לבוני הבתים בב"ש ובנגב:

מרכז הבנייה הישראלי משיק פעילות חדשה בב"ש והסביבה

פורסם בתאריך:


 

מרכז הבניה הישראלי משיק פעילות בב"ש והסביבה

היו"ר הותיק של המוסד המוביל את מגמות ענף הבניה, ערן רולס, מהמומחים הגדולים בענף, יגיע לב"ש להשקת קהילת מומחים: "שינינו את השיח בענף הבניה הישראלי, הקמנו את הבית השקוף – המקום היחידי בישראל שבו כל אחד יכול לראות תשתיות פיזיות של בנייה בעיניים וכעת ננגיש את התוכן המקצועי הכי טוב. כך נסייע לבונים לחסוך הרבה כאב ראש וטעויות לשנים, ליצור בתים באיכות גבוהה יותר, וחיסכון כספי עצום"

בשורה צרכנית וכלכלית לדרום: מרכז הבניה הישראלי – הגוף הגדול והותיק בארץ בתחום הבניה, הפעיל מאז 1969 יוצא אל השטח ופותח קהילת מומחים לדרום, אשר תנגיש את גוף הידע וההתמחות של המרכז לתושבי הדרום. המרכז שהחל את דרכו כגוף מיסודה של מדינת ישראל, חולש כיום על עשרות קורסים מקצועיים ומייעץ עם מומחים שנבחרו בקפידה על ידו בכל תחומי הבניה.

פעילותו של המרכז בבאר שבע היא בעלת משמעות כלכלית עבור אלפי המשפחות המבקשות לבנות בית בבאר שבע ובנגב. ההדרכה המקצועית של גוף זה, עם היועצים שנבחרו בקפדנות על ידו, תאפשר איכויות בניה גבוהות יותר, תמנע טעויות לשנים רבות ותיצור חיסכון כספי בפועל.

ערן רולס, המוביל את המרכז שנים רבות, נחשב לאוטוריטה של הענף, והוא היזם והאחראי לכל הכנסים הגדולים בארץ, הקובעים ומנתחים את המגמות בענף ובינהן עיר הנדל"ן וכנסים רבים אחרים. רולס הוא גם מקים הבית השקוף – מרכז ענק שבו יזמים, משפחות ומשפצים שאינם חלק ממקצוע הבניה יכולים לראות באופן פיזי, בעזרת רצפות וקירות שקופים, תשתיות בניה וללמוד כיצד מרכיבים אותן.

רולס עצמו שיגיע לבאר שבע במיוחד לקראת פתיחת היוזמה, אומר: "אני שמח במיוחד שאנחנו מתחילים בבאר שבע והסביבה. זה הנגב. זו ציונות ממש. פרויקט קהילת המומחים הוא חלק מתכנית אסטרטגית, של גוף שתפקידו המרכזי הוא לשרת את הצרכים של האוכלוסיה בתחום הבניה. לכן, אנחנו מתעדכנים כל העת בדרכי ההעברה של הידע המתחדש בעקבות ההון האנושי והטכנולוגיה. שינינו את השיח בענף הבניה הישראלי כמה פעמים, עם עיר הנדל"ן, עם הבית השקוף בנתניה ופעילויות אחרות. אנחנו מתכוונים בשלב הזה ליצור הנגשת ידע לכל אזרח במדינה מקצה לקצה ובחרנו להתחיל בבאר שבע וסביבת הנגב".

הבניה העצמית של צמודי קרקע באיזור באר שבע והסביבה בלבד מוערכת בלמעלה מ 4000 יחידות דיור, ובמרחבי הנגב כולן, ככל הנראה לפחות כפול מזה. קהילות המומחים יהוו "מרכזי בניה" מקומיים. האיזור הראשון שנבחר, הוא באר שבע והדרום. המרכז ייתן שירות למשפחות הבונות ביתם ברחבי הנגב.

כניסתו של המרכז לפעילות זו בדרום, מהווה בשורה וזריקת מרץ משמעותית בגלל גודלו, עוצמתו והותק של גוף זה. המרכז הוא זה העומד מאחורי כל הכנסים הגדולים בארץ בתחום ובינהם עיר הנדלן. הוא גם מנהלו של מרכז להכשרה מקצועית עבור מי שאינו נמצא בתחום הבניין, ומבצע עשרות השתלמויות שונות וכן מנהל מרכז ייעוץ ותצוגה ענק של 2400 מ"ר בנתניה.

 

 

 

 

 

"לאורך שנים, פעל מרכז הבנייה הישראלי ממושבו בגעש והיו עולים אליו לרגל. משפחות בונות היו מגיעות אליו פיזית ונעזרות בשירותיו ופוגשות פיסית את בעלי המקצוע" מסבירה נטע שרעבי מנהלת איזור הדרום "היום השיטה השתנתה ובעלי המקצוע האדריכלים, הקבלנים, מפקחי הבניה, הם אלה המכוונים את המשפחות. הקמת קהילת המומחים והפעילות שלנו בשטח, בדרום, שמתחילה כעת בבאר שבע תשלב ידע, מומחים ויכולות בעולם של רשתות חברתיות. התוצאה: תושבי הדרום יוכלו להנות משירותים מקצועיים ולחסוך הרבה כסף וכאבי ראש בלי צורך להגיע למרכז"

אירוע השקה, יתקיים במתחם דיזיין בבאר שבע, ביום ג' (22.8) בערב מיוחד למשפחות בונות, ללא תשלום (יש להרשם אליו מראש) שיכלול הרצאה של יו"ר מרכז הבניה ערן רולס, מן המומחים הגדולים בישראל בתחום, על תכנון וניהול נכון של בנית בית, ובה שלל טיפים ועצות מפתח.

בנוסף, המרכז בחר במיוחד עבור האירוע שורה של תכנונים אדריכליים מהמקוריים והאיכותיים שנעשו בשנים האחרונות בתחום, והם יוצגו בחשיפה מיוחדת באותו ערב יחד עם נוכחותם של מומחים בתחום ניהול הבניה, פיקוח, אדריכלות ומקצועות נוספים.

עד כמה קריטי כל פרט בתכנון, במיוחד בדרום, יכולים להעיד עדי ברנד וערן שולמן, מהאדריכלים הבולטים שיהיו אף הם חלק מן האירוע בשלישי: "הנגב הוא באמת איזור מיוחד במינו, בין השאר איזור מדברי וזה דבר שמשפיע מאוד על אופי התכנון. זה מתחיל באמת בחזון או במחשבות של המשפחות שפוגשות אותנו. משם ועד לבית המוכן, יש דרך שבה כל פרטים יכול להשפיע על המקום שבו המשפחות הללו יחיו שנים רבות. לכן, כפי שאומרים, אלוהים הוא באמת בפרטים הקטנים.

השלב הראשון בכל סקיצה אצלנו מתאפיין בניתוח של המגרש מבחינה אקלימית ומתן פתרונות שימנעו מהבית להפוך לחממה..והרי, כל כך הרבה זוגות ומשפחות באות אלינו ורוצות בית מואר, עם חלונות... חשוב לבוא עם פתרונות שונים ומגוונים ותלויים בתקציב.. למשל, בית בעומר שבו גם נשתמש בבלוק איטונג בעובי 23 סמ על מנת להשיג בידוד מעולה ושימוש במעין משרביות מודרניות ובפרגולות על מנת למנוע פגיעת קרני שמש ישירה על הויטרינות הרבות שבבית. ובכך לאפשר גם קשר חוץ פנים מעולה וגם שמירה על טמפרטורות נוחות בתוך הבית"

בשורה התחתונה, אומר רולס, "כך נסייע לבונים לחסוך הרבה כאב ראש וטעויות לשנים, ליצור בתים באיכות גבוהה יותר, וחיסכון כספי עצום".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: