יום שני, 24 ביוני 2019, כ"א סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2339066

שדרות בנגבנט

חדשות שדרות

פיתוח בשדרות: סוכריות גומי ללא תוספי סוכר

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

מפעל "טופ גאם" באזור התעשייה שדרות חנך השבוע את קו הייצור החדש שלו לסוכריות גומי ללא תוספי סוכר, אך עם תוספי תזונה רבים ובריאים. שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, וראש עיריית שדרות, אלון דוידי, גזרו את הסרט למפעל החדש ובירכו את המנכ"ל, חי חיון. "ההחלטה שלכם להישאר בשדרות למרות הכל היא לא מובנת מאליה ועל כך ישר כוח גדול", אמר דוידי.

ביום שלישי השבוע התקיים טקס גזירת הסרט למפעל המחודש של "טופ גאם" באזור התעשייה בשדרות במעמד שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מנהל רשות ההשקעות לפיתוח התעשייה במשרד הכלכלה, ד"ר נחום איצקוביץ', חבר מועצת העיר ומחזיק תיק התעשייה, הרצל שאובי, ומנהל מינהלת אזור התעשייה, שמעון אדרי.

מדובר בגאווה גדולה לעיר שדרות ולעובדי מפעל "טופ גאם" שבאזור התעF9ייה. בזכות מיכון חדשני ומיוחד, הצליח המפעל לייצר סוכריות גומי ללא תוספי סוכר בכלל, אבל כן עם תוספי תזונה.

המפעל, שהוקם בשנת 2004, מעסיק כ-80 עובדים, כאשר רובם תושבי שדרות. "טופ גאם" החלה את דרכה כחברה לייצור ושיווק סוכריות ובמרוצת השנים התמקדה באיכות ובחדשנות ועיצוב מוצרים והפכה למובילה בתחום.

בשנת 2016 החלה לעסוק בהתאמת מוצרים לפי העדפות הצרכנים – כמה שפחות סוכר וערכים תזונתיים טובים יותר. היא רכשה קווי ייצור מחברות המובילות בעולם שעומדות בסטנדרטים גבוהים.

החברה קיבלה סיוע רחב מרשות ההשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה, רכשה מכונות חדשניות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, צירפה אנשי מחקר ופיתוח מהשורה הראשונה ופיתחה סוכריות על בסיס תערובת ייחודית של סיבים תזונתיים טבעיים אשר לא מכילים סוכר וממתיקים מכל סוג שהוא.

הסוכריות משמשות לצרכים שונים, כמו מוצרים לתעשיית היופי, מותר לחיזוק מערכת החיסון, מוצר להרגעה ופוקוס, מוצר לקשב וריכוז, חמוציות, מוצר לבריאות העין ועוד.

מנכ"ל המפעל, חי חיון, אמר בטקס: "החברה שלנו גאה בעובדה כי מפעלי החברה ומחסניה נמצאים באזור התעשייה של שדרות וכי אנו מעסיקים כ-80 עובדים אשר רובם תושבי המקום. אני מודה למשרדי הממשלה על התמיכה ובעיקר לשר אלי כהן ולצוות שלו".

השר אלי כהן: "אנחנו נמצאים כאן בעוד מקום שבו השקענו רבות, 4 מיליון שקלים ותקציבים נוספים מתוך מטרה שהמפעל יגדל, יוכל לקלוט עובדים. אנחנו רוצים שהאבטלה בשדרות תישאר נמוכה עם עוד מפעלים ועוד אזורי תעסוקה".

ראש העיר, אלון דוידי, אמר למנכ"ל המפעל: "זו בשורה גדולה לכם ובשורה וגאווה גדולה עבורנו. אני יודע שההחלטה שלכם להישאר בשדרות למרות המצב הביטחוני לא הייתה פשוטה ועל כך שלמרות הכל החלטתם להישאר, יישר כוח גדול. נמשיך להיות יחד איתכם ולתמוך בכם, כי אתם חלק מרכזי וחשוב מהעיר".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: