יום שני, 24 ביוני 2019, כ"א סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2339066

שדרות בנגבנט

חדשות שדרות

החרדה ממנהרות: תושבי שדרות שמעו רעשים

דובר צה"ל: " נשלח צוות מקצועי ייעודי לבדיקת הטענות" עיריית שדרות:" חשוב להדגיש שאין מנהרה שחדרה משטח רצועת עזה לעיר שדרות" צילום: דובר צה"ל

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

גילוי המנהרות הן בצפון והן בדרום מכניס את התושבים לדריכות רבה וכל רעש מוזר מכניס אותם לחרדה ולדריכות. כך קרה ביום שלישי בשדרות כאשר תושבים בשדרות מסרו לגורמי הביטחון שהם שומעים רעשים מוזרים מתחת לאדמה.

 "הרעשים קצת מוזרים ולא סביר שבשישי-שבת במשך כל הלילה ובמשך כל הבוקר, במיוחד בשבת, שומעים נקישות כמו פטיש", סיפרה ארונוב, תושבת העיר לחדשות שנמצאה במרחק של כקילומטר מרצועת עזה. "אנחנו שמענו את הנקישות, אבל מתוך כבוד לשכנים חשבנו שזה אולי שיפוצים. בשבת האחרונה פתחנו קבוצה ושאלנו מה זה הרעשים האלה ואז כולם אמרו שהם לא יודעים, גם הם אמרו שהם תוהים מה זה".

על ביקור כוחות הצבא אמרה: "שיבדקו ויתנו ממצאים כדי שנוכל לישון בשקט. אנחנו בתור אזרחים צריכים לגדל את הילדים שלנו בביטחון ובשקט בלי לחץ, לא תחת שום איום, ולהגיד לנו 'אתם הוזים', או 'זה נדמה לכם', או ש'זה מהבנייה ליד' – זה לא סביר". לדבריה, רוב הרעשים נשמעים בשישי שבת: "אצלנו השכונה רובם שומרי שבת וזאת שכונה שבדרך כלל שקטה בשבתות. במהלך החודש וחצי האחרון יש רעשים שכולם שומעים וצריך לבדוק מה זה".

בעיריית שדרות ניסו להעביר מסר מרגיע ואמרו: "ראשית, אנחנו מודים לתושבים על ערנותם ופנייתם הן אלינו והן לצבא. כל פנייה שמגיעה נבדקת ביסודיות ואנו בקשר מתמיד עם האוגדה כדי לוודא שהדברים אכן נבדקים. למיטב הבנתנו שלוש מתוך ארבע פניות נבדקו ונשלל דבר קיומה של מנהרה. פניה רביעית נבדקת ממש ברגעים אלה. חשוב להדגיש שאין מנהרה שחדרה משטח רצועת עזה לעיר שדרות. העיר ממשיכה בחיי השגרה מלאי הפעילות שלה. כל תושב ששומע רעשים שאינם שגרתיים מוזמן לפנות אלינו או לצה"ל ואנו מבטיחים שפנייתו תטופל ביסודיות".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
רעשים
תושב | 09:31   19.12.18