יום חמישי, 27 ביוני 2019, כ"ד סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2339066

שדרות בנגבנט

חדשות שדרות

שדרות: נפתח אולפן לעולי "בני המנשה"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

האגף לשירותים חברתיים בעיריית שדרות ו"מרכז עוצמה" פתחו לאחרונה אולפן בשדרות ללימוד השפה העברית בקרב קהילת "בני המנשה".

קהילת "בני המנשה", שעלתה לישראל מצפון הודו, מונה כ-78 משפחות בשדרות, כאשר מעטות מהן הגיעו לפני כעשור וחלקן מתגוררות בשדרות מזה 3-4 שנים. מרבית העולים עובדים בעבודות לא מקצועיות אשר אינן דורשות השכלה או הכשרה, הם עובדים בין 10-12 שעות ביום ונמצאים שעות רבות מחוץ לבית.

עבודת העירייה מולם החלה סביב פניות מהאגף לשירותים חברתיים בנושא מיצוי זכויות. ניכר קושי שפתי עצום אשר לא מאפשר להם לממש את זכויותיהם החברתיות. כך למשל נמנעת מהם הזכות להליך הוגן – להיות שותפים להחלטות משמעותיות בחייהם בשל אי הבנת השפה (ועדות רפואיות, לשכת התעסוקה וכדומה). בנוסף, נמנעת מהם האפשרות להשתמש בשירותים אשר יכולים לקדם את רווחתם האישית, המשפחתית והחברתית, להשתלב בהכשרות מקצועיות או לקבל ליווי כלכלי בשל סיבה זו.

מתוקף כך ומאחר ו"מרכז עוצמה" אמון על תחומים אלו, עלתה ההבנה שהדרך היחידה והעיקרית שעשויה לקדם את מצבם היא רכישת השפה העברית ומכאן פתיחתו של קורס לעברית.

הקורס מונה כ-30 מחברי הקהילה ומתקיים בשעות הערב (20:00-22:00) פעמיים בשבוע בימי שני ורביעי במבנה שהוקצה מהרשות לפעילויות אלו.

לעירייה ישנה כוונה להמשיך ולהרחיב את הפעילות עם קהילת בני המנשה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "שדרות הנה עיר הטרוגנית, עיר שקלטה, קולטת ותמשיך לקלוט עולים ממדינות שונות. קהילת 'בני המנשה' נקלטה אצלנו באהבה ושותפה יחד איתנו במגוון פרויקטים. פתיחת האולפן הנה צעד הכרחי וחשוב מאוד ללמידת השפה העברית, מה שיקל מאוד על חיי היום-יום של בני הקהילה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: