יום רביעי, 23 בספטמבר 2020, ה' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2339066

הטור של שמעון בנגבנט

הטור של שמעון

אפשר גם אחרת- ערן זהבי: כדורגלן גדול ואדם קטן?!

ישבתי השבוע וצפיתי כמו רבים כמוני במשחקה של נבחרת ישראל, צפיתי והתאכזבתי מאוד לאור הרמה הנמוכה שהציגה הנבחרת. המערך לא היה נכון ?( איך אפשר לוותר על חלוץ כמו תומר חמד שמשחק בפרמייר ליג באנגליה) עבור בהחלטה להציב שוער מוכשר אומנם אך חסר ניסיון כמו עומר גלזר.

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

למזלו של מאמן הנבחרת אלישע לוי הפוקוס על המשחק החלש עבר להתנהגותו הבזויה של קפטן הנבחרת ערן זהבי, כאשר לאחר קריאות בוז וקללות ( גם כאן התנהגות מחפירה של הקהל) זרק קפטן הנבחרת את סרט הקפטן על הדשא. התנהלות שאינה מתאימה לקפטן המהווה דמות לחיקוי לילדים וצעירים רבים בארץ. אז נכון שהקהל התנהג בצורה לא יפה בלשון המעטה אך מכאן ועד לבזוי הנבחרת? המרחק הוא גדול. זה לא סוד שזהבי נחשב ובצדק לאחד השחקנים הטובים הקיימים בישראל כיום. אך מה לעשות ובנבחרת הוא לא פוגע, וכל פעם שהכדור לא מגיע אליו הוא מפגין זאת בתנועת ידיים מזלזת ומחאתית כלפי חבריו לנבחרת. כך מתנהג קפטן? וודאי שלא.

מה הוא רצה? שתמיד ימחאו לו כפיים. טבעי שקהל שמגיע , משלם כרטיס ומגיע מכל הארץ לעודד ומקבל תצוגת נפל על המגרש, יביע מחאה, מחאה היא לגטימית אך לא לקלל כפי שנעשה עם זהבי. ההשעיה המיידית שלו הייתה החלטה נכונה של מאמן הנבחרת ושל יו"ר ההתאחדות לכדורגל.

או אז הגיעה הודעת הפרישה שלו וטרפה לכולם את הקלפים. הועה זו באה כדי למנוע את העונש הקשה שהיה צפוי לו מההתאחדות לכדורגל, שתוכנן להיות עונש השעיה של שנה לפחות. האם זהבי חשש מזה והחליט להקדים תרופה למכה? על פניו, כך זה נראה.

ערן זהבי הוא מגדולי השחקנים שהיו בארץ. הוא כובש השערים המחונן ביותר שהיה פה. הוא ווינר אדיר, בעל כוח רצון עצום, ביטחון עצמי בלתי נגמר וכוכב על במונחים מקומיים. זהבי הוא אישיות כריזמטית וצבעונית, מצוינת עבור התקשורת - פיו ולבו שווים - ופה גם מתחילה הבעיה. כי לבו של זהבי רחוק מלהיות שווה ערך לרגליו.  

זהבי תמיד היה אחד שלא סופר אף אחד, לא נרתע מקשיים, שחקן שחושב קודם כל על ההצלחה שלו - תכונות שעזרו לו לפרוץ מתקופת השאלה ברמת השרון עד לכיבוש שער אליפות בהפועל תל אביב, וגם לקבל את ההחלטה המקצועית הנכונה להצטרף למכבי תל אביב ולהפוך לשחקן הכי דומיננטי בארץ; תכונות שהיו ראויות להערכה כי הן סייעו לספורטאי עם כישרון בינוני להפוך לאתלט אדיר ובעל השכר הגבוה בהיסטוריה של הספורט הישראלי. וכל מדרגה שעלה, כל מחסום שנפרץ, יצרו לא רק מפלצת שערים אלא גם מפלצת אגו - אדם יהיר, שחצן, מרוכז בעצמו ואפילו כפוי טובה. לגלעד קצב, אחד מסוכניו שאחראים לחוזה העתק בסין, הוא לא טרח אפילו לאחל מזל טוב ליום הולדתו. זה האיש, כדורגלן גדול ואדם קטן?!.שבת שלום ומבורך.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: