יום רביעי, 23 בספטמבר 2020, ה' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2339066

הטור של שמעון בנגבנט

הטור של שמעון

חשבון הנפש של כל אחד מאיתנו

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

ביום רביעי הקרוב אי"ה נציין את ראש השנה. ראש השנה נחשב במסורת היהודית ליום המלכת האל על האנושות, וכן נחשב ליום הדין בו נידון האדם מה יארע לו בשנה הבאה. המצווה העיקרית של החג היא שמיעת תקיעה בשופר.

נלך כולנו להתפלל לבורא עולם ונבקש מבורא עולם שידון אותנו לכף זכות.בימים אלו לצערנו הולכת ומתפתח לו השיח הציבורי בכיוון הלא חיובי, נדע כולנו כמה חשובה אהבת הזולת. גם אם לא מסכימים האחד עם השני נדע לעשות זאת בצורה מכובדת. בלי התלהמות, בלי השמצות. , נכון שכאשר ישנה מחלוקת בנושאים שונים הלשון קצת משתחררת לה והמקלדת עובדת שעות נוספות, אך אפשר גם אחרת, אפשר בהחלט למתן את התגובות הקשות שאנו קוראים בפייסבוק ובמקומות אחרים, צריך וחובה להבין שיום אחרי שהדברים נכתבים אנחנו נמשיך לחיות יחדיו  בעיר הזאת. חיים שמן הסתם יהיו שונים מאלו המתנהלים בימים בהם הוויכוח הופך להיות יותר ויותר מתלהם.

השיח הציבורי בעיר בעת הזאת הוא חשוב מאוד, חשוב כל עוד הוא נמצא בגבולות הנכונים. לא גולש להשמצות חסרי רסן . לתמוך באדם מסוים זה יותר מלגיטימי , להעלות פוסטים בשבחו זה מעולה אך הסתות וכדומה אין מקומם בשיח זה.

ראש השנה נועד גם לחשבון נפש של כל אחד ואחת מאיתנו. חשבון נפש בו נפשפש במעשינו ונבדוק היכן לא היינו בסדר, והיכן  ניתן לתקן למען חברה טובה ונעימה, חברה בה נוכל כולנו לדור בכפיפה אחת, בלי מחלוקות מיותרות שמביאות לשנאת זו חינם מיותרת בין אנשים, שעד אתמול היו חברים טובים ומה שמפריד ביניהם כיום זו אותה הפוליטיקה הטובה , אך גם לעיתים ההרסנית. תלוי בנו להיכן אנחנו נכוון אותה.

כוונו עצמכם ליום הדין האמיתי שלנו כבני אדם, כבני אנוש יום בו נפתחים שערי שמים, והיה ביום ההוא יתקע בשופר גדול.

ערב ראש השנה זה זמן מיוחד. אל תבזבזו את היום הגדול. הקשיבו לעצמכם, הקשיבו לאלוקים, ולא משנה היכן אתם, פיסית ורוחנית, התפללו. התפללו מהבית, מבית הכנסת, מהסידור, מהלב, משניהם. יש מי שמקשיב ויודע. שום תפילה לא הולכת לאיבוד. בטח לא בראש השנה. יום מיוחד זה מדגיש גם את המשפחתיות החשובה כאשר כל בני המשפחה נפגשים סביב שולחן החג, סביב האחדות הפנימית המשפחתית שאני מקווה שתהפוך גם לאחדות עם ישראל באשר הוא. שנה טובה ומבורכת לכם ולבני משפחותיכם.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: