יום רביעי, 23 בספטמבר 2020, ה' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2339066

הטור של שמעון בנגבנט

הטור של שמעון

הקלטת של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו : חשבון הנפש של התקשורת

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

מה הערך העיתונאי של פרסום קלטת מלפני תשע שנים? זו השאלה שעלתה ביום ראשון בכל ערוצי הטלוויזיה שעות ספורות לאחר פרסום הקלטת שבה נשמעה אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, זועמת על יועץ תקשורת אודות ידיעה קטנה שפורסמה במדור רכילות בידיעות אחרונות.

מי מאיתנו לא נתפס זועם? על חברים, על משפחה, בעבודה , בבית קפה, במסעדה או בשיחות טלפון כאלה ואחרות.

את מי זה מעניין? יש גבול לחטטנות, יש גבול על לאן יכול להגיע אתר אינטרנט שטען "היו שיקולים רבים לפני פרסום הקלטת", שיקולים רבים? באמת!!! מה הערך העיתונאי שבפרסום קלטת שכזאת? זו רכילות לשמה, תרתי משמע.

אילו היה מדובר בדברים ברומו של עולם, אך קלטת בה נשמעת אשת ראש הממשלה כועסת על אייטם זניח. זה באמת מעניין את הציבור הרחב? וודאי שלא.

( צילום: לע"מ)

גם אנחנו עוסקים במקצוע העיתונאות, גם אנחנו לעיתים נחשפים לדברים שנאמרים על ידי נבחרי ציבור באזור אך לא מפרסמים אותם, כי זה באמת לא מעניין את הציבור, וודאי כאשר אנו יודעים בוודאות שקלטות כאלה ואחרות אינן משפיעות כהוא זה על ההחלטות מנהיגים אלו, בבואם לקבל החלטות הקשורות לניהול העיר אותם הם מנהלים.

אם זה משהו הגובל בשחיתות, או בפלילים אזי אנחנו מחויבים לפרסמם בבחינת זכות הציבור לדעת. אך במקרה דנן מדובר במשהו פרטי, בשיחה פרטית לגמרי.

 לפני כ- 5 שנים נשמעה אושרת קוטלר זועמת. הכל התחיל כשקוטלר ביקשה לברר במהלך צילומים איך מבטאים את השם משה פרסטר, ולא קיבלה תשובה. קוטלר כעסה מאוד, יצאה נגד התנאים באולפן - ולא ידעה שמישהו מצלם אותה. הסרטון המביך החל להסתובב וזכה לאלפי צפיות. המגישה ניסתה למנוע את הפצתו ודרשה שהוא יירד מהרשת, אבל כפי שאפשר לראות, זה לא עזר לה. היה רעש קטן ברשת ואחרי מספר ימים זה נעלם. מדוע זה לא תפס כותרות אז? כי לקוטלר מותר? ולשרה נתניהו אסור לכעוס?

( צילום: לע"מ)

לכל יפי הנפש שתופסים כותרות על קלטת זאת אומר רק דבר אחד 'טלו קורה מבין עיניכם'. כי כל אחד מאיתנו כועס ואפילו כועס מאוד לעיתים. אז מה!!! זה צריך להגיע לידיעת הציבור. אז נכון שמדובר באשת ראש הממשלה שלה מייחסים עדויות בעל פה על התפרצויות כלפי עובדי בית ראש הממשלה ושעליה לשמש דוגמה. אבל מדובר בשיחה פרטית שבה היא לא קיללה, לא השמיצה אלא עמדה על דעתה בקולניות על כך שלא הוזכרו התארים האקדמאיים שלה. ביג דיל.

חבריי לתקשורת, פה הגזמתם לגמרי...הגזמתם בכך שהפרזתם בחשיבות הפרסום שעלה אתמול בשעות אחר הצהרים ועד לכתיבת שורות אלו בשעה 09:28 בבוקר זה עדיין הכותרת הראשית בוואלה. אתם מבינים? אין בעיות ביטחון, אין בעיות כלכליות, אין בעיות מדיניות, רק הקלטת הופכת להיות כותרת ראשית במשך 24 שעות. השתגעתם לגמרי. וואלה שכח את מחאת הנכים, את מחאת רוטשילד, את המנהרות בעזה, את איראן, את הכל, נפתרו כל הבעיות, ומה שנותר לנו זה לצפות בקלטת של שרה נתניהו במהלך יממה שלמה. התחרות בין הערוצים מוציאה אותם מדעתם ובכל יום נפתחות מהדורות החדשות ב'פרסום ראשון' של כתב כזה או אחר בערוצי הטלוויזיה השונים שברובם אין ולא כלום אבל הדרמה, וואו איזו דרמה... אין בה כלום.

כך או אחרת, נראה לי שהפרסום הזה היה בבחינת גול עצמי של וואלה ניוז,  כי למעט רכילות זה לא מעניין מה אמרה אשת ראש הממשלה בשיחה פרטית לפני 9 שנים.

 זה הזמן לחשבון הנפש של התקשורת.  

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
מסכימה אתך בכל מילה
יהלומה | 15:15   29.01.18