יום רביעי, 23 בספטמבר 2020, ה' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2339066

הטור של שמעון בנגבנט

הטור של שמעון

אופקים סוערת

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

טור אישי שמעון בן קימון

 

האם אופקים תהיה בית שמש מספר 2?!

האם אופקים הופכת להיות גרסה של בית שמש?! על פי השיח בפייסבוק דעתם של אלו שהגיבו בפייסבוק לפוסט של גדעון סבגי היא חיובית וחבל. למה חבל? כי אופקים ידעה תמיד לגלות סבלנות וסובלנות האחד כלפי השני . הקהילה החרדית בעיר מנהלת חיים שלווים וטובים עם האוכלוסייה הוותיקה והצעירה בעיר. גם אם ישנם פה ושם דברים חריגים כמו השלכת הביצים והאבנים על אוטובוס של דן בדרום.

האם מערכת בחירות הקרובה עלולה לשנות את המצב? אני מקווה שלא. מה שהרגיז והתסיס את השטח היא העובדה שלחרדים ישנם שני סגנים בפועל. מה שלא היה בעבר מעולם, אך ראש העיר מצליח להסתדר איתם, מצליח לקדם את העיר גם בתחומי חיים של שאר האוכלוסייה הן החילונית והן זו המסורתית.

 גם עזרן וגם דייטיש מודעים היטיב למה שנכתב בעיתונות המקומית וברשתות החברתיות.

  אז נכון שישנו חשש שמה העיר הולכת להתחרד, אך החשש הזה אינו מציאותי גם אם יתווספו להם עוד כמה מאוד חרדים עקב הבניה החרדית בעיר זה לא ישנה את המרקם החברתי בעיר שבנוי מזה שנים על יחסי כבוד בין החרדים לשאר האוכלוסייה.

 חייבים לעשות מאמצים גדולים כדי לחיות באחווה גדולה עם שאר תושבי העיר.  זה זמנם של רבני הקהילה לנסות ולהרגיע את השטח הבוער. לנסות למצוא את שביל הזהב לחיים טובים . לא צריך לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה. סגן אחד ברוטציה לחרדים הוא מספיק. המשמעות של שני סגנים, אין לו אח ורע לעיר בסדר גודל כמו אופקים. אם ברצונכם להרגיע את הרוחות. רדו מהר מהעץ הגבוה עליו טיפסתם. אז נכון שבכוחכם להחליט מי יישב על כיסא ראש העיר.  

 מה יהיה בימים הקרובים? נראה לי שמי שמעיף מבט בימים האחרונים בפייסבוק יכול וודאי לראות שלצערי נורתה כבר הירייה הראשונה של קמפיין בחירות, שוודאי לא יוסיף לחיי הקהילה באופקים. אני קורא לרבנים להתעשת ולראות כיצד ניתן להרגיע את השטח הבוער. לרבני הקהילה יש את היכולת לעשות זאת. זה צו השעה! כי אופקים אינה ערוכה להיות בית שמש השנייה.ואתם שם. הרב דייטיש והרב עזרן עליכם להבין שאיתכם חיה בעיר אוכלוסייה נוספת שרוצה אתכם בקרבה ואיתה  וחשוב לעשות צעדים של אחדות העיר . כי רק אהבת חינם כפי שהייתה במשך שנים רבות באופקים תוביל אותנו לשמור על המרקם החברתי הטוב הקיים בעיר. שבת שלום ומבורך

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: