יום רביעי, 23 בספטמבר 2020, ה' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2339066

הטור של שמעון בנגבנט

הטור של שמעון

ונזכור את כולם- טור אישי

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

עם ישראל יתייחד הערב  עם חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה.  

עם רדת הערב, בשעה בה תשקע החמה וחושך גדול יעטוף את הארץ, תתכנס מדינת ישראל לתוך יגון שאינו נשכח, לכאב הצורב בבשר וחורך את הנשמה, לגעגועים המייסרים את הנפש אשר אינה מוצאת מרגוע.  נפסע ביחד עם משפחת השכול שממשיכה לצרף חברים לשורותיה.  הארץ תעצור מלכת. אל מול עיני כל אחד ואחת מאיתנו יחלפו פנים, ושמות, חיוך שלא נשכח לעולם, שיחה, פגישה, חוויה שיכולה הייתה להישאר בשולי הזיכרון אלמלא קרה הנורא מכל.

חיילים וחיילות,  אשר בשיא פריחתם בחרו לתת מעצמם למען מדינת ישראל, מודעים לסיכון שמלווה כל אחד מהם כצל כבד; אזרחים תמימים שכל רצונם היה לקיים חיים נורמליים במדינתם, אך נקטלו ביד אכזרית שהפעילה מלחמת טרור חסרת מעצורים בערי ישראל; אנשי משטרה, משמר הגבול ושירות בתי הסוהר ולוחמי שירות הביטחון הכללי והמוסד, שבחרו בהגנה על ביטחוננו כדרך חיים - ושילמו את המחיר היקר ביותר;  

במותם ציוו לנו הנופלים לא רק את החיים, אלא גם את הזכות להיאבק על קיומנו כאן. הזכות לקיים בחלקת הארץ הזו חיים תקינים, עצמאיים, להגיע לשיאים שרק מדינות מעטות מגיעות אליהם: בחינוך, ברפואה, בכלכלה, במדע, בטכנולוגיה, בתרבות, בביטחון. הזכות להיות שותפים לפלא הזה שנקרא מדינת ישראל, שאחרי 70 שנות עצמאות ואחרי מאות שנים של רדיפת יהודים ורציחתם רק משום שהם יהודים, הפכה להיות מודל לחיקוי ברחבי העולם כולו. יהי זכרם של הנופלים והנופלות ברוך.

ביום רביעי בערב נעשה את המעבר החד בין האבל והכאב לשמחה הגדולה של יום העצמאות, מעבר כואב אך בלתי נמנע במדינה כה שסועת מלחמות אך כמהה לעצמאות ולבניית הארץ. ואכן, יש במה להתגאות. יש לנו מדינה ואף אחד. כן אף אחד מאויבנו לא יצליח להכניע אותנו. נודה לבורא עולם באמירת ההלל ביום העצמאות. לתפארת מדינת ישראל. 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: