יום רביעי, 23 בספטמבר 2020, ה' תשרי ה' תשפ"א
לפרסום חייגו: 054-2339066

הטור של שמעון בנגבנט

הטור של שמעון

שנת הלימודים תיפתח ביום שישי הבא- המטרה:

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שמעון בן קימון

נייד 052-7053686

SIMON320@WALLA.COM

 

שנת הלימודים תיפתח ביום שישי הבא- המטרה:

לחזור ללימודים בבטחה

 

שנת הלימודים החדשה  תשע"ח  תיפתח ביום שישי הבא. בתי הספר באזור עברו שיפוצים, במסגרת השיפוצים טופלו ליקויים בטיחותיים כך שתתאפשר סביבת לימוד ראויה ונעימה. מנהלי בתי הספר נמצאים אף הם בישורת לאחרונה לקראת פתיחת שערי בתי הספר לתלמידים הרבים , כאשר ההתרגשות היא לקראת כניסתם של תלמידי כיתות א' לכיתותיהן. אחת המטרות הינה לשפר את הישגי התלמידים ביחס לשנה הקודמת, תוך שימת דגש גם על נושא האלימות ושיפור האקלים הבית ספרי.

לכולם ישנה מטרה אחת והיא לשפר את הישגי התלמידות והתלמידים יחד עם העברת הערכים הנכונים לתלמידות והתלמידים. גם בערי האזור ירצו בוודאי להיכנס לשנת הלימודים החדשה עם אפס תקלות ולכך הם נערכו ונערכים כמעט עד לרגע האחרון 

בימים אלו נערכים במוסדות החינוך לפתיחה חלקה של השנה, כמו גם בשירותי החירום כמו מד"א ומשטרה שהיום הזה יעבור ללא כל בעיות כאלה ואחרות. לצורך זה הוציאו במד"א ובמשטרה הנחיות לקראת יום פתיחת שנת הלימודים.

במד"א ערוכים לשובם של התלמידים לבתי הספר ולגני הילדים, ועל כן הורה מנכ"ל מד"א לצוותים לגלות ערנות יתר לילדים בדרכים ולהיות ערוכים לענות על כל צורך רפואי שעלול להתעורר, ואף תדרכו את הצוותים להעניק תשומת לב מיוחדת לנהיגת אמבולנסים בקרב מוסדות חינוך ומעברי חציה. המוקד  הרפואי של מד"א להיפגעות תלמידים בבתי הספר ערוך גם הוא לקראת פתיחת שנת הלימודים, אלפי החובשים והפאראמדיקים, העובדים והמתנדבים במד"א שעברו הכשרה מיוחדת מיועדים להעניק מענה רפואי בשעות הלימודים בעת הצורך לתלמידים ולילדים החל מגיל 3, הכפופים לחוק חינוך חינם חובה בעשרות אלפי מוסדות חינוך בהם בתי הספר וגנים בכל ישוב וישוב ברחבי הארץ.

משטרת ישראל השלימה היערכותה לקראת פתיחת שנת הלימודים, שתחל ביום שישי, 1 בספטמבר 2017, בכלל בתי הספר והגנים ברחבי הארץ. אלפי שוטרים ומתנדבים יפעלו בסביבת מוסדות החינוך, ישמרו על הביטחון ועל הסדר ויכוונו את התנועה. במסגרת ההיערכות המבצעית המקדימה לפתיחת שנת הלימודים, בוצעו במהלך החודש האחרון פעולות רבות על מנת להבטיח את שלומם של התלמידים, ובכלל זה ריענון ותרגילים בתחום האבטחה, ביקורות בבתי הספר ותיאומים מול קציני האבטחה ברשויות המקומיות ובמשרד החינוך. פעילות מבצעית מוגברת תיערך לקראת פתיחת שנת הלימודים, לרבות פעילות ביטחון שוטף במעגלי האבטחה החיצוניים, בהם יוקמו מחסומים לבדיקת כלי רכב ואנשים. יתוגברו הסיורים בסביבת בתי הספר וכן ייערכו בדיקות של חבלנים לאיתור חפצים חשודים בסביבת מוסדות חינוכיים ותחנות ההסעה. בימים הראשונים לשנת הלימודים תפעל משטרת ישראל בפעילות מבצעית מוגברת, הכוללת פריסת כוחות רחבה משעות הבוקר המוקדמות במספר מעגלי אבטחה לאיתור חפצים, כלי רכב ואנשים חשודים, וזאת בסיוע מאבטחים המוצבים בפתחי מוסדות החינוך. אנו מבקשים מההורים המלווים, לנהוג במשנה זהירות ולהקפיד על עצירה והורדת נוסעים בצורה בטוחה, על שימוש נכון בהתקני בטיחות, ועל נהיגה איטית וזהירה תוך מתן זכות קדימה להולכי הרגל בדרכם לבתי הספר והגנים.

מערכת עיתון 'צהוב' מאחלת לכל התלמידים ולצוותי בתי הספר שנת לימודים בטוחה פוריה ומוצלחת!

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: