יום שבת, 22 בפברואר 2020, כ"ז שבט ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2339066

חדשות בנגבנט

החדשות המקומיות

שדרות מונגשת לנכים

יותקנו מתקנים נוספים לנכים בפארק הילדים

פורסם בתאריך:


 

 

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הנחה השבוע את צוותו להתקין מתקנים נוספים מונגשים לאנשים עם מוגבלויות בפארק הילדים. זאת, בנוסף לעשרה מתקנים מונגשים שכבר קיימים בפארק, בהם מתקן שניתן לעלות עליו עם כיסא גלגלים. הנחיה נוספת: בכל גני השעשועים החדשים שיוקמו יוקצה אחוז מסוים למתקנים מונגשים.

עוד בטרם פתיחתו של פארק הילדים בשבוע שעבר וגם לאחר מכן, עלו טענות מפי הורים לילדים עם מוגבלות, כי אין באפשרותם ליהנות מהמתקנים שפארק הילדים מציע וכן גני השעשועים החדשים שהוקמו ברחבי העיר.

כפי שהעירייה כבר הודיעה, הרשות פועלת לפי חוק הנגישות ולפי התקנות המחמירות ביותר ולכן, כלל גני השעשועים החדשים וכמובן שפארק הילדים וגם פארק בורוכוב שייפתח בהמשך, מונגשים לאנשים עם מוגבלויות. בנוסף, בגנים עצמם ובמיוחד בפארק הילדים קיימים מתקנים מונגשים. עם זאת, ראש העיר, אלון דוידי, היה קשוב לדבריהם של ההורים המבקשים שילדיהם לא יצטרכו לרדת מכיסא הגלגלים שלהם כדי לעלות למתקן וליהנות ממנו.

דוידי קרא השבוע לגורמים המקצועיים והנחה אותם להציב מתקנים מסוג זה גם בפארק הילדים, גם בפארק בורוכוב וכן בכל גני השעשועים העתידים להיפתח בחודשים הקרובים.

דוידי: "אנחנו שמים דגש רב על נושא הנגישות ורואים זאת גם באירועים שאנחנו מקיימים וגם במבנים בעיר, אותם אנחנו מנגישים בימים אלה. בנוסף לכך, אני קשוב לצרכים העולים מהתושבים ולכן הוריתי להגדיל את כמות המתקנים המונגשים בפארק הילדים ובגני השעשועים כדי שכל ילד וילדה בשדרות יוכלו לבלות וליהנות במקומות היפים הללו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: