יום ראשון, 09 באוגוסט 2020, י"ט אב ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2339066

דוסיפידיה - הטור של שלום רוחם בנגבנט

מעט מן האור - דוחה המון מן החושך

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

שלום רוחם

שלום רוחם בן 38 נשוי ואב ל-4. חרדי המשתייך לחסידות חב"ד. גדל והתחנך בשיבות חרדיות, התגייס לצה"ל בחיל החינוך בשרות מלא, שלום בעל תואר ראשון בהוראה והסמכה לרבנות. עסק בחינוך מעל לעשור במגוון תפקידים,לאחר מכן נכנס לעולם הסטארטפ והפטנטים. כיום עובד בקבוצת "נטו מלינדה", כמנהל אזור דרום בתחום המהדרין. בשעות הפנאי כותב, ומתעסק באופנה וסטיילינג.

shalomruham@gmail.com

*תובנות מחג האור..*
 
היום הסתיים חג החנוכה, בתי הספר יצאו לפגרה קצרה וכמו כל הורים מסורים יצאנו לטייל עם ילדינו ברחבי הארץ....
למרות שהייתי מוכן כיון שראיתי את זה גם בשנים שעברו, זה היכה בי בשנית כשבני הקטן שאלני בתמימותילדותית:אבא,למה יש כאן בובות של סנטה קלאוס ועצי אשוח זוהרים בשלל צבעים זה הרי של חג המולד? 
אבא,יש יהודים שחוגגים את חגי הנוצרים? עניתי לו, 
שישנם בארץ ישראל נוצרים שחוגגים,לכן החנויות האלו מחזיקות בפריטים האלה...
 
 כולנו יודעים שזו לא באמת התשובה,נכון להיום איני מעוניין שילדי יחשף למצב כאוב שיהודים חוגגים ומדרבנים ונותנים מקום לחג הזה...
למרות הערכתי והשתייכותי לחב"ד באותם רגעים הערכתי יותר את  חנוכיית חב"ד הבודדת שהייתה שם, לא רק בהודו ותיאלנד זקוקים למעט מן האור דוחה הרבה מן החושך, לצערינו גם כאן בארץ הקודש האור נצרך לא פחות..
אבל כן, כולנו יודעים ורואים שבקניוני ארצינו ובמרכזי קניות הציבוריים מקבלים את פנינו בובות סנטה קלאוס ענקיות, עצי אשוח עם שלג מלאכותי, ומנורות רבות של כריסמס.
 כמה אירוני שדווקא בחג החנוכה שאנחנו חוגגים בגלל שהצלחנו במלחמה הרוחנית לא להתייוון,החג שבו קרה נס והצלחנו להדליק את המנורה בבית המקדש בהצהרה כנגד כל הסיכויים דווקא בחג הזה במרכזי הערים  סליחה חגגו המתייונים.
כשהגעתי הביתה להדלקת נרות ראיתי את הסרטון שמאבטח בקניון סילק חבדניק שהוזמן על ידי בעלת חנות להדליק נרות חנוכה בטענה שהנהלת הקניון לא רוצה אותם כאן. 
אני יודע לא כולם כמו הנהלת הקניון רוב הישראלים מדליקים נרות חנוכה בשמחה  ובמשפחתיות אבל השוליים המבוהלים  מהיהדות אפילו מתנכרים לכל מה שיש בקמצוץ ממנה משפיעים אם נרצה או לא על המרכז.  לפרהסיה הציבורית יש כוח ומה שנמצא היום במרכז תל אביב עלול להיות באותו תקופה קצרה במרכז הערים האחרות.
 אם מתיתיהו היה בימינו בטוח היה זועק "מי להשם אלי " אבל  בטח אז היו מאשימים אותו בכפייה דתית. כמה חבל.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:

כתבות אחרונות בדוסיפידיה - הטור של שלום רוחם